Radioaktywna czternastka z udziałem Iksów

Dwuosobowa kadra biegaczy wystartowała w drugiej edycji Radioaktywnej 14-stki w Chełmcu.

Klub Sportowy “Active Uran” był organizatorem drugiej edycji górskiego biegu. „Radioaktywna 14-stka” organizowanym w Chełmcu. Malownicza trasa biegnąca częściowo drogami szutrowymi, asfaltowymi oraz duktami leśnymi okalającymi Górę Kalwarię i Szlakiem Starych Sztolni Uranowych zachęciła ponad stu zawodników do udziału w tym wydarzeniu.

Wśród uczestników znaleźli się dwaj zawodnicy grupy IKSY .Daniel z numerem 16 i Andrzej z numerem 53.Przed zawodami prorocze zapowiedzi : Jaki numer taka pozycja … jak wyszło zapraszamy do lektury.

DANIEL.

W debiucie na trasie Daniel zdobył 15 pozycję open i 7 pozycję w kategorii M40 w czasie 62 i pół minuty …

Mój pierwszy i nie ostatni bieg w miejscowości Chełmiec. Nogi po Jedlinie doszły już do siebie ale pierwsza część biegu przebiegała topornie, druga zaś pod szybsze zadowalające tempo. Aura nie pomagała a brak wody ze sobą zmuszał do odwiedzania wodopojów. Ogólnie wynik zadowalający gdyż konkurencja dziś dość mocna.Brawa dla organizatorów za super oznakowanie trasy , zabezpieczenie, punkty nawadniania za grochówkę😋, medale🏅. Tomasz Jankowski dzięki za zaproszenie.👍Ogólnie na duży +.🤘 Dla wszystkich zawodników gratulacje. Rozbiegani Chojnów do szybkiego następnego!

Daniel Zdański

Troszku inaczej pobiegł Andrzej znający już trasę i mający za sobą w ostatnich dniach festiwal przebytych półmaratonów. Nastawiony tylko !!! na bicie rekordu trasy z pierwszej edycji wystartował z numerem 53 żartując 🙂 jaki numer taka pozycja.

Ostatecznie próba bicia rekordu nieudana i gorsza o 3 minuty :). W podsumowaniu uplasował się na 57 pozycji z czasem 1:17 minut.

Radioaktywna 14-stka została zaliczona 😉. Uff po tylu tygodniach treningu z dwudziestkami na termometrze i dystansie przyszło pobiegać na krótszym odcinku. Ni to dycha, do połówki daleko…Się nawet człowiek nie zmęczył 😉. 77 minut długo ,nie długo aby rozpracować 14-nastke.

Andrzej Cukrowski

W artykule wykorzystano materiały zdjęciowe portalu e-legnickie oraz Asia_M_Photography Dziękujemy !!!

Zdjęcie grupowe z grupą Rozbiegani Chojnów
Zdjęcie z grupą Rozbiegani Chojnów