Czwórka w sobotę , piątka w niedziele…

Dziewięciu zawodników z Iksami na piersi wystartowało w dwóch biegach weekendowych zdobywając w sumie 5 pucharów !!!

Zacznijmy od występu czwórki w tęczowych koszulkach, która wystartowała w biegu ósmej edycji pomiędzy wiatrakami w Łukaszowie. W biegu charytatywnym na terenie zwanym “kwadratem” wystartowali Szymon i Daniel oraz Dorota z Pawłem.

W skrócie zdobiliśmy miejsca na podium w klasyfikacji open oraz jako najlepszy biegacz Gminy Zagrodno. Szczegóły poniżej …

W biegu na dystansie 5 km wystartowali Szymon Kuca oraz Dorota Piwowońska. Szymon nasz najlepszy zawodnik swoja role wykonał bez zastrzeżeń wygrywając bieg z czasem 22 minut i 20 sekund. Wyprzedając konkurentów z podium o 32-38 sekund – gratulacje.

Dorota znakomicie zaprezentowała się w grupie osiemnastu uczestniczek biegu sprinterskiego zajmując 10 lokatę z czasem 35 minut i 21 sekund.


W dwukrotnie dłuższym dystansie wystąpił Daniel Zdański z Pawłem Piwowońskim. Pierwszy z nich spokojnym tempem treningowym przed półmaratonem w Jaworze zdobył co prawda najgorszą pozycje dla zawodnika walczącego o podium, ale to wystarczyło do zwycięstwa jako najlepszy reprezentant Gminy Zagrodno. Ostatecznie czwarta lokata w klasyfikacji open z czasem 42 minut.

Po czterech minutach na mecie zameldował się Paweł ostatecznie zajmując dziesiąta pozycje na 25 mężczyzn startujących w sobotnie przedpołudnie.


Daniel Zdański najlepszym biegaczem w Gminie Zagrodno
Szymon Kuca zwycięzca biegu na dystansie 5 km

VIII Gminny Charytatywny Bieg Miedzy Wiatrakami był kolejna okazją zebrania środków pieniężnych dla Piotrusia Szliwy, który walczy z DMD (Dystrofia mięśniowa Duchenne’a). Do chwili ogłoszenia wyników uzbierano dopiero 2% wymaganej kwoty jaką jest 15 milonów złotych. Nigdy nie jest za późno ,ale czym wcześniej tym lepiej dlatego prosimy w imieniu Piotrusia o dalsze akcje charytatywne i wpłaty oraz większy rozgłos o zbiórce. Grupa Iksy dołączyła do tej akcji !!! Dołącz i Ty !!!

Niedzielny pochmurny i chłodny poranek w Jaworze z wizytą w Ośrodku Wypoczynkowym “Jawornik” pojawiła się piątka uczestników Półmaratonu Jaworskiego pochodząca z okolic Złotoryi i Zagrodna.

Odbierając pakiety rozpoczęli kolejną misje zdobycia trofeów dwudziestej dziewiątej edycji półmaratonu pod patronatem burmistrza miasta, którym od lat jest Emilian Bera.

W dniu startu wspomniany burmistrz garnitur zostawił w szafie ubierając się w strój sportowy i uczestniczył w biegu wraz z setką zawodników !!! Tylu zawodników wystartowało z centrum miasta w kierunku miejscowości Chełmiec i Myślibórz z metą w OW Jawornik.

W Półmaratonie Jaworskim uczestniczyli Szymon Kuca zajmujący ostatecznie 6 miejsce z czasem 1:24 minut. Najlepszy w swojej kategorii wiekowej.

Na 11 pozycji zameldował się Daniel Zdański z czasem 1:32 minut zajmując w swojej kategorii miejsce z numerem 2.

63 pozycja przypadła Andrzejowi Cukrowskiemu , który zameldował się pod napisem META po godzinie i 54 minutach od chwili wystrzału na linii startu. Niestety kategoria M45 obficie wypełniona zawodnikami dała ostatecznie 7 pozycje bez fajerwerków w postaci pucharku.

Długo było czekać na dwie uczestniczki z Iksami i imionami na plecach 🙂 .

Urszula i Ewa biegły razem i dotarły na metę po 134 minutach, ale lepsza o sekundę była tym razem Urszula zdobywając w swojej i Ewy kategorii trzecią lokatę, która dała brązowy puchar 🙂 .

To był trzeci zdobyty puchar w Jaworze !!!

W artykule wykorzystano materiały zdjęciowe pobrane z profilu społecznościowego Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Bery. Dziękujemy !!!