Bieg Mikołajkowy w Świerzawie

Pudło w Świerzawie

Grupa I-ksy wraca z pełnym worem nagród od Mikołaja 🙂

3 grudnia 2023 roku zawitaliśmy do Świerzawy biorąc udział w Biegu Mikołajkowym oraz Jarmarku Świątecznym organizowanym przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie oraz Uczniowski Klub Sportowy “Sokół” w Sokołowcu i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie.

Była to już kolejna edycja tego wspaniałego święta sportowo-jarmarkowego. Biegi dzieci wystartowały punktualnie o godzinie 10:00 po chwili oczekiwania na linii startu pojawiła się grupka dorosłych biegaczy.

Niestety obfite opady śniegu i mrozek około 5 stopni zniechęciły wielu zainteresowanych biegaczy do udziału w biegu.

Kto zawitał ten wystartował.

10:30 grupa I-ksów w komplecie wystartowała na znaną nam trasę długości 6 km .

Po dwudziestu pięciu minutach biegu jako pierwszy na mecie zawitał Daniel chwile po nim na miejscu trzecim i czwartym metę przekroczyli odpowiednio Łukasz i Andrzej.

Tym samym cała trójka I-ksów wygrała męską kategorie M40 odnosząc pierwszy grupowy sukces w zawodach sportowych.

Po chwili oddechu iksiorów wyczekiwaliśmy żeńskiej części naszej grupy. Jak się okazało zimno i mróz pomógł w szybszym biegu do mety :). Zmarznięte ale szczęśliwe Urszula i Ewa ostatecznie zajęły drugą i trzecią lokatę w kategorii K 🙂

W podsumowaniu zaprzyjaźnionych biegaczy wszyscy zajęli miejsca na podium w kategoriach wiekowych. Gratulacje dla Roberta ,Joanny oraz Patrycji z synem grupa Biegusy Czaple. No i Ania mały iksiorek 🙂 dla ciebie podwójne gratulacje i prezenty 🙂